Shadow IT: Upewnij się komu pracownicy powierzają dane wrażliwe i osobowe w Internecie

Home / Aktualności / Shadow IT: Upewnij się komu pracownicy powierzają dane wrażliwe i osobowe w Internecie

Czym jest Shadow IT? Skąd się bierze? Jak się przed nim zabezpieczyć? Na te pytania odpowiemy już 10 grudnia 2020 r. o godz. 10.00 podczas warsztatów online.

Czym jest Shadow IT? Skąd się bierze? Jak się przed nim zabezpieczyć? Na te pytania odpowiemy już 10 grudnia 2020 r. o godz. 10.00 podczas warsztatów online.


W internecie dostępne są tysiące usług do przechowywania i przesyłania plików, konwersji formatów PDF/Word/Excel, tłumaczeniowe itd. I codziennie powstają nowe przeważnie bez poszanowania dobrych praktyk dotyczących cyberbezpieczeństwa i zgodności z przepisami.


Pracownicy firmy korzystają z tego co jest dla nich najłatwiejsze i najszybsze i nigdy nie zagłębiają się w regulamin usługi ani jej aspekty techniczne. Oprócz możliwości zainfekowania komputera malware’m niesie to ze sobą duże ryzyko incydentów związanych z wyciekiem danych wrażliwych bądź osobowych. Systemy typu proxy i firewalle NGFW nie zajmują się tym obszarem – „szukają” wirusów i hackerów oraz stron związanych z hazardem, terroryzmem itp. Nie oceniają wykorzystywanych serwisów pod kątem bezpieczeństwa przekazanych danych. Nie sprawdzają czy dostawca nie przejmuje praw intelektualnych do treści. Nie sprawdzają jurysdykcji.


Wszystkie te zagadnienia oraz wiele więcej biorą pod uwagę dedykowane rozwiązania do Shadow IT co zostanie zaprezentowane podczas webinaru, na który serdecznie zapraszamy. Webinarium odbędzie się 10 grudnia o godzinie 10:00.


Prezentację poprowadzi specjalista z McAfee Piotr Boetzel, security Engineer, CISSP.


Zarejestruj się i dowiedz się więcej na ten temat.Powiązane posty

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.