Monitorowanie i zarządzanie bezpieczeństwem

Systemy do monitorowania i zarządzania bezpieczeństwem dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji pozwalają na szybkie wykrycie ataków oraz przedstawienie szczegółowej analizy zagrożenia. Oparte o uczenie maszynowe systemy są w stanie w czasie rzeczywistym identyfikować, śledzić i oceniać każde urządzenie z dostępem do sieci IP.

Systemy reagowania i wykrywania zagrożeń w sieci w czasie rzeczywistym

Wykrywanie i reagowanie w sieci (NDR) to nowa kategoria rozwiązań zabezpieczających, które uzupełniają i wykraczają poza możliwości narzędzi do analizy logów (SIEM) oraz produktów do wykrywania i reagowania na urządzenia końcowe (EDR). NDR to narzędzie pozwalające Twoim administratorom na neutralizację ataków we wczesnych fazach Cyber Kill Chain, wprowadzenia procedur opartych na frameworku MITRE ATT&CK i szczegółowej informatyki śledczej.

 

Wraz z powszechnym przyjęciem Internetu – rzeczy, przetwarzanie w chmurze i w związku z transformacją cyfrową – sieci stają się coraz bardziej wartościowym celem dla wyrafinowanych przeciwników, co czyni rozwiązania NDR niezbędnym narzędziem do wykrywania zagrożeń. NDR to doskonały pierwszy krok w kierunku bardziej proaktywnej postawy zabezpieczeń, ponieważ przynosi natychmiastowe korzyści i jest dużo łatwiejszy do wdrożenia i konfiguracji niż SIEM i EDR.

 

  Produkty NDR:

  • monitorują ruch wschód-zachód i stosują zaawansowane analizy behawioralne i uczenie maszynowe, w celu szybkiego wykrycia, klasyfikacji i reakcji na zagrożenia,
   • automatyzują reakcje pozwalając zespołowi bezpieczeństwa skupić się na najistotniejszych zdarzeniach sieciowych.

Systemy zarządzania informacją i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM)

Oprogramowanie do zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM) zapewnia specjalistom ds. bezpieczeństwa zarówno wgląd w działania w ich środowisku informatycznym, jak i zapis historii tych działań. SIEM to grupa złożonych technologii, które razem zapewniają scentralizowany wgląd w infrastrukturę sieci „z lotu ptaka”. SIEM zapewnia analizę danych, korelację zdarzeń, agregację i raportowanie, a także zarządzanie dziennikami. Chociaż technologia SIEM istnieje od ponad dekady, to dziś stała się krytycznym elementem strategii bezpieczeństwa. Dlaczego więc potrzebujesz SIEM?

 

Krótka odpowiedź: jeśli napotkasz naruszenie i zostaniesz zapytany „Co się stało?”, nie chcesz, aby Twoja odpowiedź brzmiała „Nie wiem”.

 

Dzięki SIEM nie zabrzmi, ponieważ uzyskasz:

 • Wgląd w szczegóły incydentu bezpieczeństwa  – dzięki korelacjom i agregacji zyskasz pełen obraz aktywności powiązanych z atakiem na Twoją sieć.
  • Zgodność z regulacjami – zapewniając wgląd w zdarzenia i korelując je SIEM pomoże Ci uzyskać pozytywny wynik dla audytów IT.
   • Efektywny proces zarządzania incydentami  – skoro widzisz co się dzieje, możesz tym zarządzać. SIEM pozwoli Ci zautomatyzować procesy i zaangażować odpowiednie osoby.

 

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
Akceptuję Więcej informacji