Bezpieczeństwo poczty e-mail

Obecnie e-mail jest jedynym z najważniejszych narzędzi biznesowych używanych w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i liczby użytkowników. Niestety jest także najpopularniejszą drogą rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, także dobrym kanałem stosowanym przez cyberprzestępców do atakowania ich ofiar.

Ochrona poczty

Obecnie e-mail to główna płaszczyzna komunikacji firmowej, to także główny wektor ataków – masowych i ukierunkowanych. Prawdopodobnie w chwili gdy to czytasz, Twój email security gateway blokuje kolejne automatyczne wiadomości spam zawierające złośliwe linki. A może ktoś kliknie?

 

Jednak cyberprzestępcy stosują coraz bardziej zaawansowane ataki: wirusy polimorficzne, doskonałe imitacje maili od rzeczywistych instytucji czy niezwykle wiarygodną personalizację treści.

 

Email Security Gateway to dużo więcej niż zwykły antyspam – to zaawansowany antymalware, wbudowany mechanizm ochrony danych DLP, weryfikacja nadawcy przez SPF, DKIM i DMARC, wbudowane mechanizmy szyfrujące….

 

To wszystko by pozwolić Ci: 

 

Zabezpieczyć najbardziej podatny a jednocześnie główny kanał komunikacji w Twojej firmie przed codziennymi atakami.

 


Zablokować zaawansowane złośliwe oprogramowanie czy próby wyłudzenia danych
wysyłane w ramach ataków ukierunkowanych.


Chronić dane firmowe
– weryfikując czy wiadomości pochodzą z właściwych źródeł jak i filtrując wysyłane treści poprzez polityki DLP.

Wykrywanie i blokowanie ataków

Ukierunkowane ataki uderzają w przedsiębiorstwa w konkretny sposób i w konkretnym celu. Zdobycie danych w celu zyskania korzyści finansowych, nadużycia w social media celem zniszczenia reputacji innej firmy, sparaliżowanie ruchu urządzeń mobilnych etc.

 

ATP ma na celu wykrycie ataku we jego wczesnym stadium. To kompleksowe rozwiązanie autorstwa Proofpoint, chroniące kluczowe wektory ukierunkowanych ataków.

 

Jest to unikalna na rynku kombinacja oparta o 3 rozwiązania:

 • Proofpoint Targeted Attack Protection (TAP) pomaga wykrywać, łagodzić i usuwać zaawansowane zagrożenia skierowane do ludzi przez e-mail. Wykrywa nowe i nieznane ataki wykorzystujące złośliwe załączniki i niebezpieczne URL. TAP powstrzymuje ataki wykorzystujące polimorficzne złośliwe oprogramowanie, uzbrojone dokumenty i techniki wyłudzania danych.

 

 • Proofpoint TAP Mobile Defense łączy bogate zaplecze danych na temat aplikacji mobilnych ze zautomatyzowanym przepływem pracy, aby zapewnić informacje i widoczność do zarządzania ryzykiem ze strony aplikacji mobilnych. Dane analityczne 3 milionów dotychczasowych aplikacji od ponad 500 000 wydawców, umożliwia głęboką analizę zagrożeń, aby powstrzymać malware i ekstrakcję danych aplikacji na iOS i Android. Integruje się z MDM, EMM i MSM.

 

 • Proofpoint Social Discover zapewnia szczegółowe zrozumienie Twojego wpływu na media społecznościowe. Chroń swoją markę w świecie mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, YouTube, Instagram i nie tylko. Social Discover skanuje social media pod względem wyszukiwania, inwentaryzacji i naprawiania fałszywych lub nieautoryzowanych kont mediów społecznościowych.

 

  A ile warta jest Twoja rozpoznawalność i interakcja z klientem?ATP sprawdza sygnatury, zachowanie i protokoły, koreluje je na 3 płaszczyznach (patrz produkty powyżej) i skraca czas odpowiedzi na ataki ukierunkowane. Jeżeli obawiasz się ataku poprzez urządzenia mobilne, email bądź spreparowane social media – to rozwiązanie dla Ciebie.

 

Polecany artykuł producenta:
Proofpoint ATP Solution Brief

Szkolenie użytkowników końcowych

Człowiek od zawsze był najsłabszym ogniwem w łańcuchu cyberataku. Klika w załącznik, wpisuje dane czy w inny sposób umożliwia wykonanie ataku. Świadomość użytkowników w zakresie cyberzagrożeń jest dziś cenniejsza niż kiedykolwiek.

 

Cyberataki dziś to kombinacja technologii i psychologii – coraz częstsze są:

 

 • próby wyłudzenia danych logowania poprzez podszywanie się pod przełożonego
   • złośliwe załączniki w wiarygodnie wyglądających mailach wkomponowane
  • złośliwe oprogramowanie ściągane zaraz po otworzeniu strony pokusy eksfiltracji danych dla korzyści majątkowych.

   

  Warsztaty bazują na konieczności zachowania czujności w cyberprzestrzeni. Skupiają się na przybliżeniu użytkownikom tzw. TTP – Tactics, Techniques & Procedures – zestawu zachowań i metod, którymi kierują się atakujący.

   

  Szkolenia prowadzone są w sposób personalizowany – dobierana jest inna agenda dla zespołu informatyków, inną dla księgowych – bazując na możliwych scenariuszach ataków.

  Główne tematy obejmują zarządzanie hasłami, rozpoznawanie ataków kierowanych przez email czy przejęcia komputera przez złośliwe oprogramowanie.

   


  Gdy rynkowi liderzy stawiają na programy typu Cybersecurity Awareness – zastanów się czy do nich nie dołączyć.

   

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.
Akceptuję Więcej informacji