Obecnie e-mail jest jedynym z najważniejszych narzędzi biznesowych używanych w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości i liczby użytkowników. Niestety jest także najpopularniejszą drogą rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, także dobrym kanałem stosowanym przez cyberprzestępców do atakowania ich ofiar.
Ochrona poczty
Obecnie e-mail to główna płaszczyzna komunikacji firmowej, to także główny wektor ataków – masowych i ukierunkowanych. Prawdopodobnie w chwili gdy to czytasz, Twój email security gateway blokuje kolejne automatyczne wiadomości spam zawierające złośliwe linki. A może ktoś kliknie?
Jednak cyberprzestępcy stosują coraz bardziej zaawansowane ataki: wirusy polimorficzne, doskonałe imitacje maili od rzeczywistych instytucji czy niezwykle wiarygodną personalizację treści.
Email Security Gateway to dużo więcej niż zwykły antyspam – to zaawansowany antymalware, wbudowany mechanizm ochrony danych DLP, weryfikacja nadawcy przez SPF, DKIM i DMARC, wbudowane mechanizmy szyfrujące….
To wszystko by pozwolić Ci:
Zabezpieczyć najbardziej podatny a jednocześnie główny kanał komunikacji w Twojej firmie przed codziennymi atakami.
Zablokować zaawansowane złośliwe oprogramowanie czy próby wyłudzenia danych wysyłane w ramach ataków ukierunkowanych.
Chronić dane firmowe – weryfikując czy wiadomości pochodzą z właściwych źródeł jak i filtrując wysyłane treści poprzez polityki DLP.
Ochrona poczty z Proofpoint Email Protection
Proofpoint Email Protection pomaga zabezpieczyć i kontrolować zarówno przychodzące jak i wychodzące wiadomości e-mail. Wykorzystując do tego celu uczenie maszynowe i wielowarstwowe techniki wykrywania, identyfikacji i blokowania złośliwych wiadomości. Email Protection dynamicznie klasyfikuje dzisiejsze zagrożenia (phishing, malware, spam, masowe rozsyłki, etc.) zapewniając przy tym szczegółową kontrolę twoje poczty.
Funkcjonalności:
- Wykrywaj phishing i próby podszycia się pod użytkowników:
Rozwiązanie Proofpoint ocenia reputację nadawcy przez analizę wielu atrybutów wiadomości, w tym nagłówków i treści w miliardach wiadomości. Dzięki tym informacją opracowuje punkt odniesienia, ucząc się, co jest typowe dla Twojej organizacji. Rozbudowana linia bazowa pozwala na szybkie wykrycie i blokadę wiadomości, które stanowią anomalie, zwiększając ogólną skuteczność obrony.
- Zapewnij skalowalność swojej organizacji
Pozwala tworzyć wysoce konfigurowalne reguły dla zapory poczty e-mail na poziomie globalnym, grupowym i z poziomu indywidualnego użytkownika. Możesz tworzyć i egzekwować (w zależności od swoich potrzeb) dowolne zasady bezpieczeństwa i routingu poczty.
- Podnieś świadomość użytkowników końcowych:
Funkcja tagu umożliwia użytkownikom końcowym podejmowanie świadomych decyzji dotyczących e-maili, które należą do szarej strefy. Dodatkowo zawiera ona krótki opis ryzyka związanego z daną wiadomością. Poziom ryzyka przedstawiany jest za pomocą różnych kolorów, co dodatkowo ułatwia ich zrozumienie dla użytkowników końcowych.
- Skróć czas wyszukiwania wiadomości email do sekund:
Funkcja inteligentnego wyszukiwania umożliwia szybkie wskazanie wiadomości trudnych do znalezienia w oparciu o dziesiątki kryteriów wyszukiwania. Możesz także śledzić skąd pochodzą maile i do kogo trafiają. Proofpoint Email Protection zapewnia szczegółowe wyniki wyszukiwania, w tym metadane zawierające ponad sto atrybutów.
- Zarządzaj szyfrowaniem i regułami DLP dla poczty – z centralnej konsoli:
Ścisła integracja pomaga zarządzać poufnymi danymi przesyłanymi przez e-mail. Zapobiega również wyciekowi lub utracie danych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie wspominając o tym, że zapewnia Ci zgodność z regulacjami obowiązującymi Twoją organizację.
Szkolenie użytkowników końcowych
Człowiek od zawsze był najsłabszym ogniwem w łańcuchu cyberataku. Klika w załącznik, wpisuje dane czy w inny sposób umożliwia wykonanie ataku. Świadomość użytkowników w zakresie cyberzagrożeń jest dziś cenniejsza niż kiedykolwiek.
Cyberataki dziś to kombinacja technologii i psychologii – coraz częstsze są:
- próby wyłudzenia danych logowania poprzez podszywanie się pod przełożonego
- złośliwe załączniki w wiarygodnie wyglądających mailach wkomponowane
- złośliwe oprogramowanie ściągane zaraz po otworzeniu strony pokusy eksfiltracji danych dla korzyści majątkowych.
Warsztaty bazują na konieczności zachowania czujności w cyberprzestrzeni. Skupiają się na przybliżeniu użytkownikom tzw. TTP – Tactics, Techniques & Procedures – zestawu zachowań i metod, którymi kierują się atakujący.
Szkolenia prowadzone są w sposób personalizowany – dobierana jest inna agenda dla zespołu informatyków, inną dla księgowych – bazując na możliwych scenariuszach ataków.
Główne tematy obejmują zarządzanie hasłami, rozpoznawanie ataków kierowanych przez email czy przejęcia komputera przez złośliwe oprogramowanie.
Gdy rynkowi liderzy stawiają na programy typu Cybersecurity Awareness – zastanów się czy do nich nie dołączyć.