O nas

Od chwili powstania w 1996 roku firma STiNET/antywirusy.pl koncentruje się głównie na zagadnieniach dotyczących polityki bezpieczeństwa i niezawodności systemów informatycznych.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo zasobów informatycznych jest nieodzownym czynnikiem rozwoju działalności gospodarczej prowadzonej drogą elektroniczną. Wraz ze wzrostem zagrożeń rośnie zapotrzebowanie klientów na niezawodne systemy zabezpieczeń.

STiNET może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem i kompleksową ofertą w tej dziedzinie – możemy zaoferować rozwiązania obejmujące wszystkie sfery polityki bezpieczeństwa IT. Naszą ofertę w dziedzinie bezpieczeństwa IT wyróżniają:

 • Kompleksowa obsługa (od profesjonalnych usług audytorskich mających na celu zaproponowanie najodpowiedniejszych rozwiązań po stworzenie kompleksowej polityki bezpieczeństwa firmy)
 • Oferowanie najlepszych produktów dostępnych na rynku
 • Wysokie statusy partnerskie u światowych liderów rynku bezpieczeństwa IT

Kompetencje handlowe i techniczne
STiNET jest firmą o potencjale i wiedzy umożliwiających realizację zaawansowanych projektów, oferującą najnowsze technologie i rozwiązania teleinformatyczne.

Strategia
Firma STiNET koncentruje się głównie na zagadnieniach dotyczących polityki bezpieczeństwa i niezawodności systemów informatycznych. Aby sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom naszych Klientów oferujemy jedynie najlepsze rozwiązania, gwarantując tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności systemów IT. Rozwiązania te zapobiegają włamaniom do sieci i chronią systemy komputerowe przed atakami i zagrożeniami nowej generacji. Firma oferuje zabezpieczenia komputerowe dużym przedsiębiorstwom, instytucjom administracji publicznej oraz małym i średnim firmom.

Misją STiNET jest:
Budowa i integracja systemów bezpieczeństwa IT oraz dostarczanie narzędzi do ich zarządzania. Pomagamy naszym Klientom osiągnąć ich cele przez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie, organizację i wymianę informacji. Wychodzimy z założenia, że punktem wyjścia udanego projektu IT jest wnikliwe poznanie specyfiki działania naszych Klientów. W oparciu o tę wiedzę i nasze wieloletnie doświadczenie wdrażamy dedykowane do ich potrzeb rozwiązania, które poprawiają jakość i efektywność ich działalności.

Nasze atuty to:

Bardzo bogata i zróżnicowana oferta
STiNET dzięki swojej konsekwentnej polityce rozwoju, zdołał zbudować bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertę. Nie ma właściwie projektów integratorskich związanych z bezpieczeństwem IT, których nie potrafiłaby zrealizować.

Kompleksowa obsługa
STiNET opierając się na własnym potencjale i wiedzy, a także wykorzystując wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania dużymi projektami, jest w stanie zaoferować Klientom kompleksowe rozwiązania.

Wieloletnie doświadczenie i unikalne kompetencje własne
Wszystkie kluczowe usługi z zakresu integracji systemów bezpieczeństwa i prowadzenia złożonych projektów informatycznych są wykonywane siłami własnymi. STiNET posiada unikalne na rynku, oparte na wieloletnim doświadczeniu, kompetencje własne związane z wdrażaniem systemów bezpieczeństwa IT.

Outsourcing usług uzupełniających
Pozyskiwanie dodatkowych usług na zewnątrz, a więc brak konieczności utrzymywania w strukturach STiNET dużych zespołów specjalistów powoduje obniżenie kosztów realizacji kontraktów, zmniejszając wydatki końcowe ponoszone przez Klientów. Konsekwencją takiej filozofii działania, a także przejawem troski o dobro Klienta jest wybór doświadczonych i godnych zaufania dostawców usług dodatkowych. STiNET współpracuje w tym zakresie wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami.

Ogólny zarys działalności STiNET

Specjalizacja
Należy zaznaczyć, że STiNET osiągnął bardzo wysoką specjalizację i znaczący udział w rynku zwłaszcza w dwóch pierwszych grupach oferowanych rozwiązań, czyli w:

 • Ochrona sieci
 • Bezpieczeństwo danych
 • Kompetencje

STiNET jest liczącym się dostawcą i integratorem systemów bezpieczeństwa IT. Posiadamy  autoryzację firmy McAfee na poziomie ELITE Partner. Jest to najwyższy poziom partnerski potwierdzający kompetencje firm zarówno w dziedzinie sprzedaży, jak i profesjonalnej obsługi technicznej. U podstaw uzyskania autoryzacji leżą posiadane przez naszych pracowników liczne certyfikaty techniczne i handlowe.

Nasza firma posiada autoryzację ELITE Partner w zakresie sprzedaży następujących rozwiązań McAfee:

 • System Security
 • Data Protection
 • Network Security
 • Risk & Compliance Management
 • Secure Computing

Dzięki uzyskanym autoryzacjom nasza firma ma możliwość oferowania klientom produktów z zakresów takich jak:

 • ochrona danych (DLP, szyfrowanie)
 • bezpieczeństwo baz danych
 • ochrona styku z Internetem
 • ochrona serwerów i stacji roboczych
 • ochrona urządzeń mobilnych
 • bezpieczeństwo ruchu sieciowego
 • badanie podatności i zgodności ze standardami bezpieczeństwa
 • zarządzanie systemami bezpieczeństwa
 • zarządzanie i analiza zdarzeń (SIEM)
 • monitorowanie działań użytkowników i administratorów
 • autentykacja

McAfee

McAfee jest światowym liderem w dziedzinie technologii zabezpieczeń internetowych, zapewnia użytkownikom korporacyjnym i detalicznym szeroki asortyment rozwiązań w zakresie ochrony antywirusowej, zapór sieciowych (firewall) i wirtualnych sieci prywatnych, oceny zabezpieczeń systemów komputerowych, wykrywania nieautoryzowanych prób dostępu, filtrowania danych z Internetu i poczty elektronicznej, zdalnego zarządzania oraz usług ochrony dla przedsiębiorstw i dostawców usług. Z końcem 2010r firma Intel poinformowała o zakończeniu procedury przejmowania firmy McAfee. Tym samym firma McAfee weszła w skład Grupy Oprogramowania i Usług (Software and Services Group) Intela jako podmiot zależny. Prezes McAfee, Dave DeWalt, będzie podlegał Renée James, starszej wiceprezes i dyrektor generalnej Software and Services Group. Firma McAfee będzie jednak nadal rozwijać i sprzedawać produkty i usługi bezpieczeństwa pod własną marką. Pierwsze owoce współpracy strategicznej obu podmiotów ujrzą światło dzienne w tym roku, przy czym w zamierzeniach mają  one doprowadzić do całkowicie nowego spojrzenia na bezpieczeństwo i wszechobecne zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego. Zarówno Intel, jak i McAfee uważają, że dotychczasowe podejście do bezpieczeństwa nie jest wystarczające do ochrony miliardów urządzeń łączących się z Internetem – komputerów PC, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń bezprzewodowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych czy bankomatów. Zapewnienie bezpieczeństwa tak różnorodnych środowisk w sytuacji gwałtownego wzrostu zagrożenia wymaga całkowicie nowego podejścia wykorzystującego oprogramowanie, sprzęt i usługi, na czym planują skupić się obydwie firmy.

Kluczowym elementem rozwiązań firmy McAfee jest serwer zarządzając ePolicy Orchestrator (ePO)). To jedyne oprogramowanie klasy korporacyjnej, umożliwiające spójne zarządzanie końcówkami, siecią i bezpieczeństwem danych. Dzięki przejrzystości i rozbudowanej automatyzacji, które redukują czas odpowiedzi na incydenty, McAfee ePO w znaczący sposób wzmacnia mechanizmy bezpieczeństwa oraz obniża koszty i złożoność zarządzania ryzykiem. System pomaga w zarządzani szeregiem rozwiązań adresujących poszczególne aspekty bezpieczeństwa.

Produkty wchodzące w skład McAfee Data Protection chronią krytyczne dane i pomagają zapewnić zgodność z regulacjami. W ich skład wchodzą między innymi systemy szyfrujące oraz zapobiegające wyciekom danych (DLP) zapewniające wielowarstwowe bezpieczeństwo danych bez względu na to, gdzie się znajdują – w zasobach lokalnych, czy sieciowych.

Rozwiązania z grupy Database Security oferują niezawodne, działające w czasie rzeczywistym rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo krytycznych biznesowo baz danych. Chroniąc przed wszystkimi typami zagrożeń, nie wymagają zmian w architekturze, kosztownego sprzętu oraz nie powodują przerw w działaniu systemów.

McAfee Email and Web Security integruje w sobie zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem, kontrolę treści oraz serwisy reputacyjne, chroniąc użytkowników, aplikacje, dane i sieci przed wszystkimi formami zagrożeń przenoszonych poprzez pocztę elektroniczną i Internet.

Systemy wchodzące w skład McAfee Endpoint Security oferują ciągłe, zaktualizowane i silne zabezpieczenia przeciwko całemu spektrum zagrożeń, od exploitów typu zero-day a do ataków hackerskich. Jako główny składnik struktury Security Connected, McAfee dostarcza ochronę dla wszystkich końcówek, w tym dla najnowszych urządzeń mobilnych i środowisk wirtualnych, gwarantując bezpieczny, bezproblemowy dostęp do aplikacji biznesowych i danych korporacyjnych.

Rozwiązania Mobile Security zapewniają ochronę przed utratą danych na urządzeniach mobilnych oraz zagrożeniami dedykowanymi dla smartfonów, tabletów i tym podobnych urządzeń. Oferowane mechanizmy zarządzania pozwalają dodatkowo redukować zagrożenia związane z zagubieniem lub kradzieżą urządzeń mobilnych oraz związaną z tym utratą danych osobistych, korporacyjnych i przestojami sieci. MacAfee wspiera pełną gamę urządzeń w tym produkty firmy Apple, systemy Android i Blackberry.

Rodzina rozwiązań McAfee Network Security zawiera m.in. zaporę ogniową następnej generacji (firewall), system wykrywania włamań, system NAC, zaawansowaną analizę bahawioralną oraz silniki detekcji zagrożeń. Wykorzystywane w nich mechanizmy Network Security Framework oferują maksymalną dostępność, bezpieczeństwo, integralność, elastyczność, łatwość zarządzania w połączeniu z minimalnymi narzutami wydajnościowymi i ryzykiem.

Produkty firmy do zarządzania ryzykiem korporacyjnym i badania zgodności ze standardami bezpieczeństwa Risk & Compliance pomagają minimalizować ryzyka, automatyzują uzyskiwanie zgodności i optymalizują aspekty bezpieczeństwa. Poprzez wykorzystanie mechanizmów Security Connected firmy mogą osiągnąć nowy poziom efektywności operacyjnej. Proponowane rozwiązania pomagają identyfikować wymagania, uzyskiwać wgląd w zagrożenia i polityki w czasie rzeczywistym oraz automatyzować zarządzanie i eliminowanie zagrożenia. Dzięki pojedynczej konsoli, prezentującej aspekty zarówno sieciowe jak i hostowe, można łatwo wskazywać luki w bezpieczeństwie oraz wykrywać zagrożenia co umożliwia zabezpieczanie krytycznych zasobów, które tego najbardziej wymagają.

Rozwiązania klasy SIEM (Security Information and Event Management) pozwalają łączyć logi dotyczące zdarzeń, zagrożeń i ryzyka oferując błyskawiczne reakcje na incydenty, bezproblemowe zarządzanie logami i zaawansowane mechanizmy raportowania. Umożliwiają konsolidowanie, korelowanie, ocenę i priorytetyzację zderzeń dotyczących bezpieczeństwa pochodzących zarówno z systemów McAfee jak i produktów firm trzecich.

STiNET posiada również umowy partnerskie z innymi, wiodącymi na rynku firmami dostarczającymi rozwiązania z dziedziny Bezpieczeństwa IT. Posiada zweryfikowane przez producentów bardzo wysokie kompetencje w zakresie projektowania, dostawy i implementacji oferowanych rozwiązań IT. Firma opracowuje koncepcje i projekty zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, następnie samodzielnie je dostarcza i wdraża. Zapewnia również rozbudowany pakiet usług serwisowych i profesjonalne szkolenia techniczne personelu klienta. STiNET stara się aby obsługa posprzedażna dawała klientom maksymalna satysfakcję z eksploatacji wdrożonych systemów.

Kompleksowe systemy bezpieczeństwa teleinformatycznego

Firma STiNET koncentruje się głównie na czterech zagadnieniach dotyczących polityki bezpieczeństwa i niezawodności systemów informatycznych:

Ochrona sieci

 • systemy antywirusowe
 • systemy firewallowe
 • systemy przeciwdziałania włamaniom (IPS)
 • systemy zdalnego dostępu

Bezpieczeństwo danych

 • systemy szyfrowania danych
 • systemy kontroli dostępu
 • systemy kontroli treści (ochrona bramy internetowej)

Zarządzanie bezpieczeństwem

 • systemy zarządzania
 • systemy wymuszenia polityk
 • systemy oceny stanu zagrożeń
 • systemy silnego uwierzytelniania użytkowników

Systemy do bezpiecznego gromadzenia, przesyłania i udostępniania danych

 • napędy i biblioteki taśmowe
 • wirtualne biblioteki taśmowe
 • macierze dyskowe
 • dyskowe systemy NAS
 • oprogramowanie do archiwizacji, backupu i odtwarzania danych po awarii
 • oprogramowanie do zarządzania danymi

Uzupełnienie podstawowej oferty STiNET stanowią:

 • Umowy serwisowe
 • Sprzedaż produktów i usług
 • Zarządzanie projektami

Kontakt z nami:

STiNET sp. z o.o.
Biuro Handlowe
ul. Solec 18 lok. U61
00-410 Warszawa

tel. (22) 740 42 20
fax: (22) 740 42 19

e-mail: kontakt@stinet.pl

Adres Kancelarii Niejawnej Stinet sp. z o.o.
04-993 Warszawa ul. Bysławska 82 lokal 101

Pomieszczenie do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone dla Stinet sp z oo zlokalizowane jest w Warszawie przy ulicy Bysławskiej 82 lokal 101.
i
 czynne jest codziennie w godzinach 9.00-17.00.
Kontakt do pełnomocnika ochrony Stinet sp. z o.o. : Dominika Piniewicz tel. 601161144.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Dane rejestrowe
STiNET sp. z o.o.
ul. Solec 18 lok. U61
00-410 Warszawa
NIP: 9522172992
Regon: 368897634
KRS: 0000712461

Kapitał zakładowy: 500 000 PLN

Rachunek bankowy
BRE Bank S.A. (mBank)
Nr rachunku: 78 1140 2004 0000 3402 7728 2478