Kolejny krok do chmury – Microsoft Dev Box – Workstation-as-a-Service

Home / Aktualności / Kolejny krok do chmury – Microsoft Dev Box – Workstation-as-a-Service

Do tej pory jednymi z kluczowych zasobów, które opierały się na lokalnych aplikacjach były środowiska programistyczne. Ze względu na potrzeby obliczeniowe i sprzętowe, oraz rodzaj aplikacji – głównymi sposobami bezpiecznego zdalnego kodowania była albo infrastruktura VDI albo kontrolowane połączenie typu RDP/SSH. To może się wkrótce zmienić…

Oparta na chmurze stacja robocza Microsoft dla programistów jest wstępnie skonfigurowana ze wszystkimi wymaganymi aplikacjami, dzięki czemu programiści i zespoły hybrydowe mają dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Microsoft Dev Box to maszyna wirtualna, która zapewnia programistom „gotową do kodowania” stację roboczą. Zespoły mogą konfigurować obrazy, przypisywać lub usuwać członków zespołu i rozpocząć kodowanie w nowym projekcie bez wcześniejszego zajmowania się złożonym i czasochłonnym procesem konfiguracji.

Dev Box będzie oparty na tych samych fundamentach chmury, co Windows 365. Ponieważ programista korzysta z przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do stacji roboczej, zespoły ds. bezpieczeństwa będą miały ułatwione zadania – chroniąc kod źródłowy tą samą technologią, której używają dla użytkowników biznesowych – Cloud Access Security Broker.

Niektóre funkcjonalności CASB są dostępne w ramach usług Microsoft Security, jednak w myśl zasady defense-in-depth skłaniamy się (i zalecamy klientom) rozważenie technologii od wyspecjalizowanego vendora.

Powiązane posty

Nasz serwis używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.